آموزش ساخت حساب کاربری پلی استیشن نتورک

آموزش ساخت حساب کاربری پلی استیشن نتورک برای PS4

اگر شما قصد خرید کنسول پلی استیشن 5 یا خرید پلی استیشن 4 را دارید ادامه ی مقاله را دنبال کنید و با آموزش ساخت حساب کاربری پلی استیشن نتورک (آموزش ساخت اکانت playstation network) با پایا گیم همراه باشید. در این آموزش ساخت اکانت پلی استیشن به صورت قدم به قدم توضیح داده شده است.

آموزش ساخت حساب کاربری پلی استیشن

یکی از اولین کارها بعد از خرید پلی استیشن ، برای اینکه بتوان از تمام ویژگی ها و امکانات پلی استیشن استفاده کرد وارد شدن به حساب کاربری خود در شبکه پلی استیشن (psn) است.برای این منظور شما نیاز به یک حساب کاربری تایید شده دارید ، این حساب کاربری می تواند حسابی باشد که قبلا ساختید و دوباره می خواهید وارد آن شوید یا اینکه نیاز به ساخت یک حساب کاربری کاملا جدید داشته باشید. برای ساخت حساب کاربری psn یا همان ساخت اکانت پلی استیشن نتورک ( Playstation Network ) نیاز به یک سری اطلاعات داریم که در ادامه ی مطلب به این موارد می پردازیم.

آموزش ساخت اکانت پلی استیشن نتورک PSN

در ابتدا برای ساخت اکانت پلی استیشن در صفحه آغازین پلی استیشن شما باید گزینه New User را بزنید و سپس Create New User را انتخاب کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری پلی استیشن نتورک
آموزش ساخت اکانت psn

در صفحه بعد باید قوانین سونی را مطالعه کرده و با آن موافقت کنید پس گزینه Accept را بزنید.

گزینه Next را انتخاب کنید تا صفحه ای به نام Sign In Play Station Network برای شما باز شود شود.

در ادمه ساخت اکانت پلی استیشن پایین صفحه دکمه New to Playstation Network? Create an Accont را انتخاب کنید که به منظور ساخت اکانت جدید psn است.

آموزش ساخت اکانت playstation network

ساخت پلی استیشن نتورک

در مرحله بعد ساخت اکانت پلی استیشن باید کشور ، زبان و تاریخ تولد خود را به صورت میلادی وارد کنید.

به علت شرایط کشور و مسائل دیگر شما در این بخش نمی توانید از کشور ایران برای ساخت اکانت پلی استیشن استفاده کنید و باید کشوری دیگر را برای ساخت اکانت خود انتخاب کنید.دو کشور انگلستان (United kingdom) و آمریکا (United States) می توانند انتخاب های مناسبی باشند که بیشتر افراد انتخاب می کنند اما کشورهای دیگری نیز مثل امارات متحده عربی (united arab emirates) و هند (India) نیز جزو گزینه ها وجود دارند.

نکته خیلی مهم : کشورها را بر اساس شانس و علاقه انتخاب نکنید ، حتما به مواردی که در ادامه گفته می شود توجه کنید.

باید در انتخاب این کشورها هنگام ساخت اکانت پلی استیشن به بعضی از نکات توجه کنید. مثلا اگر کشور انگلیس را انتخاب کنید برای خرید گیفت کارت و پلی استیشن پلاس حتما باید گیفت کارت کشور انگلیس را بخرید (هر کشور گیفت کارت مخصوص به خود با پول رایج در آن کشور را دارد) که به دلیل اینکه قیمت پوند انگلیس از دلار آمریکا بیشتر است ، قیمت گیفت کارت آن نیز طبیعتا بیشتر است . پیشنهاد پایا گیم ساخت اکانت با ریجن یک یا همان آمریکا به دلیل ارزان تر بودن قیمت گیفت کارت و اشتراک پلی استیشن پلاس میباشد.

گیفت کارت PSN چیست؟

هم چنین در ساخت اکانت پلی استیشن باید به ریجن این کشورها نیز توجه کرد ریجن کشور انگلستان 2 و ریجن کشور آمریکا 1 است.تمام بازی هایی که شما می خرید چه اکانت های قانونی باشند چه دیسک های اورجینال که در سایت ما قابل خرید هستند دارای ریجن هستند که در برخی موارد باید با ریجن اکانت یکی باشند مثل خرید های درون برنامه ای بازی ها که با گیفت کارت انجام می شوند که حتما باید ریجن اکانت قانونی یا دیسک بازی خریداری شده با اکانت شخصی خودتون یکی باشد.

بعد از انتخاب United States زبان خود را انگلیسی وارد کنید.

برای تکمیل گزینه سوم تاریخ تولد خود را به صورت میلادی وارد کنید.

نکته مهم : حتما باید برای ساخت اکانت PSN بالای هجده سال باشید.

در مرحله بعد باید نام شهر (City) ، کد پستی (Postal Code) و (State/Province) را انتخاب کنید و ما شهر Newyork City را انتخاب کردیم. همچنین شهر Newyork را بعنوان State/Province انتخاب کنید . برای Postal Code می‌توانید از عدد 10019 استفاده کنید.اگر دنبال آدرس های معتبر برای شبکه پلی استیشن نتورک خود هستید می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

آدرس های منتخب برای شبکه پلی استیشن نتورک

 

پس از انتخاب آدرس حالا نوبت ایمیل و رمز عبور است.

در فیلد اول ایمیل ، در فیلد دوم رمز عبور خود و در فیلد سوم تکرار رمز عبور خود را وارد کنید.

نکته امنیتی :هرگز از رمز عبور آسان بدلیل ضعف امنیتی استفاده نکنید.رمز عبور باید شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد و همچنین علائم نگارشی مانند علامت سوال و پرانتز و غیره باشد.

مرحله بعد ساخت اکانت پلی استیشن انتخاب نام نمایشی شما است که برای کاربران دیگر نمایش داده میشود.این نام برای تمام کاربران Playstation Network در تام قسمت ها نمایش داده می شود.

نکته: این نام باید یونیک و منحصر به فرد باشد و توسط کاربر دیگر انتخاب نشده باشد.

پس از آن نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و  گزینه Next را بزنید.

در مرحله بعدی ساخت حساب کاربری پلی استیشن باید یک سری تنظیمات را انتخاب کنید و دوباره قوانین سونی را Accept کنید.

سپس باید ایمیل خود را تایید کنید برای این منظور به ایمیل خود رفته و ایمیل ارسالی توسط سونی را باز کنید و بر روی دکمه Verify Now کلیک کنید .

در دامه آموزش ساخت اکانت psn پس انجام تایید ایمیل خود به پلی استیشن خود مراجعه کنید و گزینه Already Verifed را انتخاب کنید.

بعد از آن صفحه ای به شما نمایش داده می شود که در اصل پیش نمایش اکانت شما است پس از آن با زدن گزینه Next صفحه ای نمایش داده می شود که از شما می خواهد شماره موبایل خود را برای رمز عبور دو مرحله ای وارد کنید که برای امنیت بیشتر اکانت شما است.

پیشنهاد ما این است که حتما برای امنیت بیشتر این کار را انجام دهید و گزینه Set up now را انتخاب کنید.

بعد از آن در صفحه ی باز شده در فیلد اول به دنبال کشور ایران (Iran +98) بگردید . پس از انتخاب ایران در فیلد بعدی شماره موبایل خود را وارد کنید.

سپس گزینه Add را بزنید بعد از آن یک کد از طرف سونی برای شما ارسال می شود که باید در صفحه بعد آن را وارد کنید تا شماره موبایل شما تایید شود.

تبریک میگم حساب کاربری شما ساخته شده است و آموزش ساخت حساب کاربری پلی استیشن تمام شد، هم اکنون میتوانید با سایر دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنید!

وارد شدن به حساب کاربری PSN

در ادامه آموزش ساخت حساب کاربری پی اس ان در صورتی که شما حساب کاربری از قبل داشته باشید باید ایمیل و پسوورد آن را به یاد داشته باشید تا بتوانید وارد آن شوید ، ابتدا باید سه مرحله اول را دوباره انجام دهید.

برای این منظور در صفحه آغازین پلی استیشن شما باید گزینه New User را بزنید و سپسCreate New User را انتخاب کنید.

در صفحه بعد باید قوانین سونی را مطالعه کرده و با آن موافقت کنید پس گزینه Accept را بزنید.

گزینه Next را انتخاب کنید تا صفحه ای به نام Sign In Play Station Network برای شما باز شود شود.

در اینجا ایمیل و پسوورد اکانت خود را وارد کنید.

نکته : اگر رمز اکانت خود را فراموش کردید باید آن را بازیابی کنید.

اگر ایمیل و پسوورد خود را درست وارد کنید درصورتی که رمز دو مرحله ای فعال باشد باید کد ارسال شده به شماره موبایل خود را وارد کنید در غیر این صورت به اکانت خود وارد خواهید شد.

نکته مهم : برای تجربه و استفاده از بازی ها به صورت آنلاین باید اشتراک پلی استیشن پلاس (Playstation Plus) داشته باشید اما برای تجربه بعضی از بازی ها مانند فورتنایت٫ اپکس لجند٫ وارزون به دلیل رایگان بودن آن ها نیازی به اشتراک پلاس نمیباشد‌.

امیدوارم از آموزش ساخت اکانت پلی استیشن استفاده کرده باشید.در صورت داشتن سوال با ما تماس بگیرید . هم چنین خوش حال می شویم در بخش نظرات ، دیدگاه های خود را با ما درباره ی مطلب آموزش ساخت حساب کاربری psn به اشتراک بگذارید.در ادامه می توانید برای خرید بازی ها و یا کنسول بازی پلی استیشن با بهترین قیمت و پشتیبانی به سایت ما مراجعه کنید.

برچسب ها : آموزش ساخت اکانت پی اس ان ، ساخت اکانت پی اس ان

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی